BĄDŹCIE Z NAMI, rok 2008

Festyn Integracyjny „WITAMY LATO – 2008”

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „BĄDŹCIE z NAMI” wspólnie z Komendą Chorągwi Krakowskiej – Ośrodkiem Szkoleniowym w Korzkwi oraz MDK
Dom Harcerza, organizuje XXX jubileuszowy festyn Integracyjny „WITAMY LATO – 2008”.

Uczestnikami festynu będą dzieci i młodzież niepełnosprawna z 29 szkół specjalnych, ośrodków, oraz dzieci z 3 szkół masowych , z Krakowa i województwa.

Festyn rozpocznie się dnia 4 czerwca o godzinie 945 zbiórką przy Skale Ojca Św.
i wspólnym z harcerzami odśpiewaniem „BARKI”. Następnie tradycyjnie, kolorowa kolumna autokarów i taksówek radia taxi „WAWEL” , pilotowana przez policję drogową wyruszy do Korzkwi, gdzie będziemy gośćmi Pana Jerzego Donimirskiego w jego cudownym parku u stóp XIV wiecznego zamku.
Przygotowano wiele atrakcji: wioskę olimpijską w której odbędą się zawody sportowe, wspólne malowanie flagi olimpijskiej, artystyczne kształtowanie gliny, hipoterapię , tańce wspólne śpiewanie, grilowanie.
W imprezie weźmie udział około 900 osób, nad ich bezpieczeństwem czuwać będzie jak zawsze Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, a wspólne zabawy poprowadzą zespól „BINGO” oraz harcerze ZHP i ZHR.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim, których nie sposób wymienić, za szesnastoletnią pomoc przy organizowaniu festynu, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w naszym mieście dla niepełnosprawnych
Patronat nad imprezą pełni Marszałek Woj. Małopolskiego Pan Marek Nawara i PZU ŻYCIE Oddział Kraków. Patronat medialny pełni TVP Oddział Kraków, Gazeta Krakowska i Radio Kraków.
Podczas festynu za pomoc, oddanie i zaangażowanie w działalności na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, zostaną wręczone złote i srebrne słoneczka – odznaki stowarzyszenia. adres strony : WWW.spn.krakow.pl

źródło: Radio Kraków

artykuł z dnia 04.06.2008r.     dodał: rzecznik