Rodzinny Kurdwanów [RRD], rok 2005

Rodzinny Kurdwanów

W sobotę 21 maja przy Gimnazjum 28 na Kurdwanowie odbył się festyn "Rodzinny Kurdwanów", organizowany przez Straż Miejską w Krakowie oraz Referat Ruchu Drogowego Hufca ZHP Kraków-Podgórze we wspłópracy z okolicznymi szkołami, Spłódzielnią Mieszkaniową "Kurdwanów Nowy", PCK oraz innymi organizacjami.

Uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych m.in. meczach siatkówki czy tenisa stołowego, organizowanych przez osiedlowe kluby sportowe, obejrzeć pokaz samoobrony funkcjonariuszy Straży Miejskiej, pokaz udzielania pierwszej pomocy, skorzysta z bezpłatnych porad weterynaryjnych.

Młodzież gimnazjów i liceów brała udział w konkursie Straży Miejskiej "Prawo i bezpieczeństwo". Dla młodszych Referat Ruchu Drogowego przygotował "konkurs na najlepszego rowerzystę Kurdwanowa" - uczestnicy musieli wykazać się zarówno umiejętnością jazdy na rowerze, jak też wiedzą teoretyczną z zakresu prawa o ruchu drogowym obowiązującego rowerzystów.

W namiocie kinowym przez cały czas trwania imprezy wyświetlane były filmy dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Szkoły zorganizowały również szereg konkurencji dla swoich uczniów.

źródło: Stowarzyszenie Podgórze.pl

artykuł z dnia 11.06.2005r.     dodał: rzecznik