BĄDŹCIE Z NAMI, rok 2008

Spotkanie ze św. Mikołajem

Od czternastu lat Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami” wspólnie z hotelem NOVOTEL-BRONOWICE, organizuje dla dzieci niepełnosprawnych spotkanie ze św. Mikołajem.

30 listopada o godzinie 11 30 w salach bankietowych hotelu ponad 200 niepełnosprawnych dzieci z przedszkola i 4 szkół specjalnych z Krakowa i Skawiny powita św. Mikołaja.

Wystrój Sali będzie jak zawsze niezwykle świąteczny, będą suto zastawione stoły i oczywiście specjalny tron dla św. Mikołaja, który użycza teatr „BAGATELA”.
Wszystko to dla swoich szczególnych gości przygotowują pracownicy hotelu , a pomogą im harcerze ZHP z Hufca Kraków Podgórze oraz harcerze ZHR Hufiec Puszcza Niepołomice.

Dzieci w oczekiwaniu na św. Mikołaja będą uczyć się śpiewać piosenkę, którą powitają św. Mikołaja. Piosenka jest specjalnie napisana na tą okazję i przygotowana przez Zespół „BINGO”.
O godzinie 12 św. Mikołaja na salę wprowadzi w otoczeniu górali z prywatnego technikum hotelarskiego z Zakopanego Marszałek Woj. Małopolskiego Pan Marek Nawara.

Każde dziecko otrzyma z rąk św. Mikołaja paczkę przygotowaną przez stowarzyszenie a ufundowaną dzięki sponsorom. Będzie wspólna zabawa, będą tańce i śpiewy górali. Impreza odbędzie się pod patronatem Marszałka Woj. Małopolskiego Pana Marka Nawary, patronat medialny TVP Oddział Kraków, Radio Kraków Małopolska oraz Polskiej Gazety Krakowskiej. Spotkanie ze św. Mikołajem jest imprezą zamkniętą.

źródło: Radio Kraków

artykuł z dnia 30.11.2008r.     dodał: rzecznik