Sztab WOŚP Hufca Kraków-Podgórze, rok 2009

Wielka Orkiestra kwestuje wielkie pieniądze

Świeża uroda, niewymuszony wdzięk oraz naturalny urok osobisty są widoczne w każdych warunkach i niezależnie od okoliczności - donosi sztab WOŚP Hufca ZHP Kraków-Podgórze, dla którego siatkarki Wisły Enion Energii licytują swój kalendarz z autografami. O godz. 15.30 na Rynku Głównym wystartują pierwsze koncerty.

Trwa XVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziesiątki tysięcy wolontariuszy pod wodzą Jurka Owsiaka od rana czyha na hojność przechodniów, zbierając pieniądze na chore dzieci. Do akcji włączyli się krakowscy aktorzy, sportowcy i muzycy. W całym mieście kwestuje blisko 2,3 tys. wolontariuszy.

- Ludzie wrzucają pieniądze dość chętnie. Młodzi są hojniejsi, osoby starsze wrzucają raczej monety - mówią wolontariuszki WOŚP.

Po raz drugi siatkarki Wisły Enion Energii Kraków wspierają harcerzy ze sztabu Hufca ZHP Kraków-Podgórze. W tym roku przekazały ekskluzywny kalendarz ścienny w strojach wieczorowych oraz kalendarz w strojach sportowych. Na obu złożyły swoje podpisy. Kalendarze licytowane są już od 11 stycznia, odnośniki na stronę z aukcjami pojawią się na stronie sztabu: www.krakowpodgorze.zhp.pl/wosp.

Do akcji WOŚP-u włączyły się także krakowskie kluby honorowych dawców krwi. Akcję wspierają piłkarze (Tomasz Frankowski, Bogdan Zając), bokser Tomasz Adamek, tenisistka Agnieszka Radwańska, a także aktorzy i piosenkarze - swój recital na aukcję wystawił piosenkarz Janusz Radek, Łaźnia Nowa przeznaczy całkowity dochód z niedzielnego spektaklu, przedstawienie "Bajka o Szewczyku" można wylicytować w teatrze Groteska.

W Krakowie rozpoczął się też organizowany już po raz trzeci w ramach WOŚP rajd samochodów terenowych i quadów. Jego organizatorzy przekazali na orkiestrową aukcję szkolenia umiejętności jazdy off-road dla kierowców i pilotów prowadzone przez Mariusza Gwiazdowskiego oraz przejażdżkę samochodem terenowym z kierowcą Arturem Kołodziejem.

Tradycyjnie o godz. 15.30 na Rynku Głównym wystąpią zespoły: Sztywny Pal Azji, Skangur, 4 Szmery, Oddział Zamknięty i Renata Przemyk. Na końcu, o godz. 20, równo ze światełkiem do nieba, zagra grupa Acid Drinkers. Obok sceny głównej przy okazji pokazywane będą efekty pirotechniczne.

Podczas XVII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane są pieniądze na rzecz wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci. W zeszłym roku na terenie całej Polski wolontariuszom udało się zebrać 14 milionów dolarów.

autor:PAP, mwi

ARTUKUŁ W ORYGINALE