BĄDŹCIE Z NAMI, rok 2008

XI wystawa i aukcja prac plastycznych dzieci...

XI wystawa i aukcja prac plastycznych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej Bądźcie z Nami

18 lutego 2008 r., o godz.18.00 w hotelu NOVOTEL-BRONOWICE, przy al. Armii Krajowej 11 odbędzie się już po raz jedenasty wystawa i aukcja prac plastycznych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „BĄDŹCIE Z NAMI”. Na spotkanie zapraszają Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „BĄDŹCIE Z NAMI” wraz z hotelem NOVOTEL-BRONOWICE i PZU ŻYCIE S.A. Oddział w Krakowie. Podczas wernisażu zostaną zaprezentowane prace wychowanków pięciu ośrodków i szkół specjalnych. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Nawara.

Licytację prac tradycyjnie poprowadzi zaprzyjaźniony z artystami Rafał Jędrzejczyk. W czasie spotkania z krótkim repertuarem przygotowanym specjalnie na tę okazję wystąpi Janusz Radek. Całkowity dochód z aukcji przeznaczony będzie na materiały plastyczne dla ośrodków i szkół specjalnych biorących udział w imprezie.
Młodzi artyści przez cały rok przygotowują swoje prace z myślą o aukcji. Możliwości zaprezentowania dzieł szerszej publiczności jest dla młodzieży niepełnosprawnej dużą motywacją i ogromnym przeżyciem. Dzięki temu, poziom artystyczny wystawy co roku wzrasta. Potwierdzeniem talentu plastycznego autorów, jest duże zainteresowanie wernisażem. Uczestnicy aukcji chętnie kupują wystawione prace, by potem mogły zdobić ich domy czy biura. I to dla młodych artystów jest najważniejsze.

W organizacji akcji od początku pomagają harcerze z Hufca ZHP Kraków - Podgórze.

artykuł z dnia 10.02.2008r.     dodał: rzecznik