Informacje o Hufcu, rok 2008

Powiedzieć "TAK" harcerskiej przygodzie

(...)Do krakowskiego Podgórza, harcerstwo zawitało wraz z dotarciem do Polski pierwszych informacji o skautingu i z początkiem działalności twórcy polskiego harcerstwa, Andrzeja Małkowskiego. W 1911 r. w Podgórzu powstały pierwsze, męskie drużyny harcerskie. Obecnie Hufiec ZHP Kraków - Podgórze, jest największym krakowskim hufcem podlegającym swoją działalnością Chorągwi Krakowskiej. W działaniach dążymy do wychowywania młodzieży przez dobrą i wartościową zabawę.

Podgórskie drużyny otwarte są dla wszystkich, którzy chcą podjąć trud związany z kształtowaniem charakteru, ale i przeżyć przygodę, jaką jest harcerstwo. ZHP jest dla tych, którzy chcą przestrzegać celów, zasad, metod i żyć w zgodzie z jego wartościami. Harcerstwo każdemu daje szansę, nikogo nie skreśla na początku drogi. Rasa, wyznanie, płeć, pochodzenie społeczne, stan zdrowia, możliwości ruchowe czy intelektualne nie stanowią bariery w powiedzeniu „tak” harcerskiej przygodzie. ZHP jest dla każdego, ale nie jest dla wszystkich – każdy może spróbować, jednak być może nie wszyscy w tej próbie wytrwają (...).

Przeczytaj artykuł

artykuł z dnia 05.09.2008r.     dodał: rzecznik