Bądźcie z Nami[RRD], rok 2007

X Wystawa i Aukcja Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży...

Już po raz dziesiąty miłośnicy sztuki oraz przyjaciele niepełnosprawnych spotkali się na wystawie i aukcji prac plastycznych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, z inicjatywy Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „BĄDŹCIE Z NAMI”.

Współorganizatorami akcji są HOTEL NOVOTEL- BRONOWICE i PZU Życie oddział w Krakowie.
Autorami dzieł są wychowankowie pięciu ośrodków i szkół specjalnych w Krakowie. Na wystawie można było podziwiać około 400 prac wykonanych różną techniką plastyczną. Podczas licytacji 10 obrazów, udało się zebrać prawie 7000 zł. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na materiały plastyczne dla wychowanków ośrodków biorących udział w wystawie.
Jubileuszowy wernisaż i aukcja odbyły się 20 lutego 2007 r. w hotelu NOVOTEL – BRONOWICE w Krakowie. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Nawara. Autorami prac są dzieci i młodzież niepełnosprawna ze SOSW nr 6 im. Jana Pawła II w Krakowie, SOSW im. Poczty Polskiej Skawinie, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 79 w Krakowie, Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego przy ul. Piekarskiej w Krakowie oraz Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki „Terapia przez sztukę”.
„Impreza jest doskonałą motywacją do działania dla niepełnosprawnych i pozwala obudzić w nich, często ukryty, talent artystyczno – plastyczny. Dla młodych artystów wernisaż jest zawsze dużym przeżyciem. Świadomość, że ich dzieła mogą zostać zaprezentowane publiczności, staje się wyzwaniem” – podkreśla Cecylia Chrząścik, prezes Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „BĄDŹCIE Z NAMI”.
Rosnące zaangażowanie autorów widać wyraźnie, gdy porównuje się prace wciągu całej dekady. Ze względu na stale wzrastający poziom artystyczny, wystawa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Oprawę muzyczną wydarzenia tradycyjnie już zapewniają znani, krakowscy artyści, włączając się w pomoc niepełnosprawnym. W tym roku uczestników zaszczyciła Anna Szałapak. Licytację poprowadził jak zawsze Rafał Jędrzejczyk.
W trakcie imprezy uhonorowano Złotą Odznaką Stowarzyszenia prof. Józefa Nizioła i Krzysztofa Radoszka, wyrażając wdzięczność za stałe wspieranie działań organizacji.

W akcji od początku pomaga MDK „Dom Harcerza” oraz harcerze z Hufca ZHP Kraków - Podgórze.

artykuł z dnia 20.02.2007r.     dodał: rzecznik