Napisz do nasDodaj kanał RSS
Bądźcie z Nami[RRD], rok 2007

X Wystawa i Aukcja Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży...X Wystawa i Aukcja Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych "Bądźcie z Nami"

20 lutego 2007 r. o godz. 18.00 w hotelu NOVOTEL – BRONOWICE, przy al. Armii Krajowej 11 odbędzie się dziesiąta wystawa i aukcja prac plastycznych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „BĄDŹCIE Z NAMI”. Na spotkanie zapraszają Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „BĄDŹCIE Z NAMI” wraz z hotelem NOVOTEL- BRONOWICE i PZU ŻYCIE SA Oddział w Krakowie. Autorami prac są wychowankowie pięciu ośrodków i szkół specjalnych w Krakowie.
Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Nawara.
Oprawę muzyczną wydarzenia tradycyjnie już zapewniają znani krakowscy artyści, włączając się w pomoc niepełnosprawnym. W tym roku uczestników zaszczyci Anna Szałapak. Licytację poprowadzi Rafał Jędrzejczyk.
Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na materiały plastyczne dla wychowanków ośrodków biorących udział w wystawie. Impreza jest doskonałą motywacją do działania dla niepełnosprawnych i pozwala obudzić w nich, często ukryty, talent artystyczno – plastyczny. Dla młodych artystów wernisaż jest zawsze dużym przeżyciem. Świadomość, że ich dzieła mogą zostać zaprezentowane publiczności, staje się wyzwaniem. Rosnące zaangażowanie autorów widać wyraźnie, porównując prace wciągu całej dekady. Ze względu na stale wzrastający poziom artystyczny, wystawa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Uczestnicy potrafią docenić starania młodzieży. W zeszłym roku podczas aukcji udało się zebrać 10 000 zł.

W organizacji akcji od początku pomagają harcerze z Hufca ZHP Kraków - Podgórze.
Patronat medialni objęli: TVP 3 Kraków, Radio Złote Przeboje i Gazeta Krakowska.


Źródło: Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym BĄDŹCIE Z NAMI


artykuł z dnia 20.02.2007r.     dodał: rzecznik