XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, rok 2007

Orkiestra znowu zagra na Woli Duchackiej

Hufiec ZHP Kraków - Podgórze jako jedyne środowisko harcerskie Chorągwi Krakowskiej ZHP, zorganizował po raz szósty Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 2002 roku podgórscy harcerze, harcerki oraz instruktorzy czynnie włączają się w zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP. W tym roku, jak zwykle będzie się działo! W planach przedfinałowy koncert na Woli Duchackiej, transmisja w Internecie, licytacja koszulki klubowej Towarzystwa Sportowego Wisła Can-Pack.

Podczas XV Finału cały czas prowadzona będzie relacja na żywo oraz aktualizowany licznik zebranych pieniędzy (do podejrzenia na www.krakowpodgorze.zhp.pl - dział WOŚP, Dla Dziennikarzy). W relacjach zamieścimy meldunki SMS-owe wolontariuszy z terenu, które będą napływały przez cały dzień (będą nagradzane WOŚP-owym dzwonkiem na komórkę). Nowością w tym roku będzie transmisja video ze sztabu, dzięki zainstalowanej tam kamerze internetowej.
Najprawdopodobniej we współpracy z serwisem Allegro.pl zlicytujemy na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry, tak jak w ubiegłym roku, koszulkę klubową Wisły Can-Pack i kilka gadżetów ofiarowanych przez Towarzystwo Sportowe "Wisła".

Przedfinałowy koncert na Woli

Już po raz czwarty, w Osiedlowym Klubie Kultury "Wola Duchacka", przy ul. Czarnogórskiej 10, w sobotę 13 stycznia 2007 roku o godzinie 15.00, odbędzie się Przedfinałowy Koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wstęp na imprezę; wolny datek na rzecz WOŚP. Koncert uświetnią występami:

- zespół cheerleaderek "Nemezis"
- szkoła fechtunku "Aramis"
- grupa wokalna "Akolada"
- zespół "Śmieszki"
- zespół rockowy "Fuzz"
- zespół alternatywny "GreenBrothers"
- prezentacja hiphopowa "Czarnogórski Rap"
- prezentacje artystyczne młodzieży
z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7
- prezentacje pierwszej pomocy Referatu Medycznego Hufca ZHP Kraków-Podgórze

Podczas imprezy odbędzie się również licytacja WOŚP-owych gadżetów i płyt zespołów muzycznych związanych z Osiedlowym Klubem Kultury oraz dwóch biletów do Parku Wodnego.
Organizatorami koncertu są: Hufiec ZHP Kraków-Podgórze, Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7 (Samorząd Uczniowski Gimnazjum Integracyjnego nr 75), Gimnazjum nr 27, Osiedlowy Klub Kultury "Wola Duchacka", 13 Szczep ZHP "Swarożyca".

artykuł z dnia 10.01.2007r.     dodał: rzecznik