Napisz do nasDodaj kanał RSS
Otwórz swoje serce [Szczep Preria], rok 2007

Otwieranie serc
Dla dzieci z autyzmem

Baranki z masy solnej, papierowe pisanki, aniołki i różne wielkanocne ozdoby można było wczoraj kupić na jednym ze stoisk Targów Wielkanocnych na Rynku Głównym. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z autyzmem.


"Otwórz swoje serce" - to hasło akcji, zorganizowanej przez studentki Papieskiej Akademii Teologicznej pod patronatem krakowskiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu (przedsięwzięcie wsparli również harcerze z 12. Szczepu "Preria" Hufca ZHP Kraków-Podgórze). Przez cały dzień wolontariuszki sprzedawały ozdoby wielkanocne, wykonane przez dzieci autystyczne oraz uczniów jednego z krakowskich liceów, a także podarowane przez sponsorów. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci, biorących udział w zajęciach świetlicy dla osób z autyzmem, prowadzonej przez towarzystwo.

Krakowski oddział KTA skupia obecnie ok. 70 rodzin osób z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi, a swym działaniem obejmuje w sumie ok. 250 osób (rodziny, profesjonaliści, wolontariusze). Towarzystwo m.in. wspiera i organizuje placówki dla osób z autyzmem, zajmuje się również organizowaniem i prowadzeniem turnusów rehabilitacyjno-wypoczynkowych dla dzieci autystycznych, szkoleń dla rodziców i grup wsparcia dla rodzeństwa, a ponadto wydaje kwartalnik informacyjny "Impuls krakowski".

Autor:(PSZ)


artykuł z dnia 06.04.2007r.     dodał: rzecznik