Festyn sportowo- rekreacyjny [RRD], rok 2004

Zawrót głowy z gimnastyczkami

Wspinaczka po skrzyniach

- Mówiłem ci, że trzepiesz za dużo bronią- denerwował się ojciec chłopczyka, który trafiał poza tarczę. Do punktu, gdzie można było popróbować swoich sił w strzelaniu, ustawili się głównie podekscytowani tatusiowie z synami. Wcześniej mogli zobaczyć- jak posługują się bronią fachowcy, pokaz sprzętu i strzelecki dał bowiem Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Nie były to jedyne atrakcje sobotniego festynu sportowo-rekreacyjnego na terenie TS Wisła przy ul. Reymonta. Na dzieci czekały m.in. konkurs rysunkowy, możliwość przejażdżki konnej, były rozgrywki w streetballu. Egzamin na kartę rowerową przeprowadzili policjanci Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej; karte zdobyło ok. 15 osób, ale tez tyle samo osób oblało egzamin, nie znając wystarczająco dobrze przepisów i znaków drogowych. Przy egzaminowaniu pomagali harcerze z Referatu Ruchu Drogowego Chorągwi Krakowskiej ZHP (Hufiec Kraków Podgórze ). Oni również urządzili zabawe sprawnościowa, polegającą na wspinaniu się po skrzynkach na butelki, układanych coraz wyżej (dzieci były asekurowane liną). (...)

Autor: (MM)

artykuł z dnia 07.06.2004r.     dodał: rzecznik