Obozy [Szczep Preria], rok 2004

Dzielnica X funduje dzieciom wakacje z harcerzami

Wycieczki, biwaki, ogniska i zwiedzanie jednostek wojskowych to atrakcje, które czekają dzieci z najmniej zamożnych rodzin podczas trzech tygodni harcerskich wakacji nad morzem, które funduje im Rada Dzielnicy X.

To już druga taka akcja Dzielnicy X. Po zeszłorocznym sukcesie w tym roku na wakacje pojedzie jeszcze więcej dzieci.

- To dla nich jedyna szansa na wyjazd poza miasto. Większość z nich nie widziała nic poza granicami swojego osiedla - tłumaczy Zbigniew Kapera, radny "dziesiątki" i organizator nadmorskich wakacji.

Rada Dzielnicy zwróciła się z prośbą do dyrekcji ośmiu szkół z terenu dzielnicy i samorządów szkolnych o wytypowanie na wyjazd dzieci z najbiedniejszych rodzin. Na obozy w miejscowościach Mrzeżyno-Rogowo i Pobierowo nieopodal Kołobrzegu pojedzie trzydzieścioro uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Dzielnica przeznaczyła na ten cel 20 tys zł.

Komendantem obozu i opiekunem dzieci będzie harcmistrz Paweł Grabka, skarbnik Chorągwi Krakowskiej.

- To będzie wyjazd integracyjny, dzieci z "dziesiątki" dołączą do regularnego harcerskiego obozu szczepu Preria. Będzie nas tam w sumie ok. 90 osób i wszystkie atrakcje harcerskiego obozu: wycieczki, biwaki, ogniska, a nawet zwiedzanie jednostek wojskowych - wylicza harcmistrz Garbka.

Związek Harcerstwa Polskiego zafunduje dzieciom koszulki i nagrody w konkursach. W zeszłym roku ZHP pokryło koszty wyjazdu dzieci z Dzielnicy X.

Autor: man

artykuł z dnia 16.06.2004r.     dodał: rzecznik