XIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, rok 2006

Wawelek i korzenne światełko

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Krakowie po raz 14.

Już dziś rozpocznie się w Krakowie XIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zebrane podczas tegorocznej edycji akcji zostaną przeznaczone na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Jak co roku do finału WOŚP włączy się wiele szkół, przedsiębiorstw i organizacji. Rozgrzewać serca mieszkańców Podgórza będą harcerze z Hufca ZHP Kraków-Podgórze, którzy - już po raz piąty - z udziałem uczniów kilku szkół zorganizowali sztab Wielkiej Orkiestry. Impreza rozpocznie się już dziś w Osiedlowym Klubie Kultury "Wola Duchacka" przy ul. Czarnogórskiej 10 (trwać będzie od godz. 14 do 20). W programie znajdą się m. in.: pokazy tańca nowoczesnego i walk rycerskich, występy cheerleaderek oraz zespołów rockowych i hiphopowych, kiermasz ciast i licytacje rekwizytów WOŚP. Z kolei o godz. 16 - podczas meczu ekstraklasy koszykówki kobiet (hala Wisły przy ul. Reymonta 22) - harcerze odbiorą z rąk Patrycji Czepiec (kapitana drużyny koszykarek Wisły) koszulkę z autografami zawodniczek. Tuż po meczu koszulka zostanie zlicytowana.(…)

Autor:(PSZ)

artykuł z dnia 07.01.2006r.     dodał: rzecznik