Kampania parkingowa [RRD], rok 2006

Kampania parkingowa

Koperta nie dla wszystkich

Dla niepełnosprawnego przejście lub przejechanie na wózku inwalidzkim 30 metrów jest torem przeszkód; dla osoby zdrowej pokonanie takiej trasy nie stanowi problemu. - Apelujemy do kierowców: nie parkujcie na miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych. Czy naprawdę chcielibyście być na naszych miejscach? - pytała wczoraj Iwona Stańko ze Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, inaugurując Kampanię Parkingową w Krakowie.

Kampania, która potrwa do końca października, jest organizowana wraz z Urzędem Miasta, Strażą Miejską, policją oraz harcerzami. Jak podkreślał Bogdan Dąsal, pełnomocnik prezydenta Krakowa do spraw osób niepełnosprawnych, jej celem jest uświadomienie ludziom, przed jak wielkim problemem stają niepełnosprawni, kiedy przeznaczone dla nich miejsce do parkowania, czyli tzw. koperta, jest zajęte. Stanisława Urbaniak, zastępca prezydenta Krakowa, przypomniała, że zarząd miasta ma program likwidacji barier zarówno architektonicznych, jak i psychologicznych. Ale w jego realizacji muszą pomóc mieszkańcy. (…)

Autor:(DSF)

artykuł z dnia 19.09.2006r.     dodał: rzecznik