Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej [Szczep Swarożyca], rok 2007

Za opiekę nad miejscami pamięci

Złotymi Medalami Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej uhonorowano wczoraj Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7 w Krakowie oraz działający przy tej placówce 13. Szczep ZHP "Swarożyca" im. T. Kościuszki.

Medale zostały przyznane przez Radę Ochrony Pamięci, Walk i Męczeństwa. Uhonorowani nimi uczniowie i nauczyciele ZSOI nr 7 oraz harcerze opiekują się terenem Stalagu 369 przy ul. Zawiłej i obeliskiem ku czci 11 mieszkańców Woli Duchackiej, zamordowanych przez hitlerowców (stoi on u wylotu ul. Nowosądeckiej), a ponadto uczestniczą w uroczystościach patriotycznych i rocznicowych oraz spotkaniach z kombatantami.

13. Szczep ZHP "Swarożyca" otrzymał wczoraj - prócz medalu - dyplom uznania za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Wyróżniono również dyrektora ZSOI nr 7 Artura Ławrowskiego, przyznając mu Srebrny Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej oraz Medal Za Zasługi dla Chorągwi Krakowskiej ZHP.

Autor:(PSZ)
Foto: Piotr Kędzierski