XVI Rajd Podwawelskiego Smoka [Szczep Swarożyca], rok 2007

Harcerski rajd

Gry po krakowsku

750-leciu lokacji Krakowa został poświęcony XVI Rajd Podwawelskiego Smoka, który zorganizował 13. Szczep "Swarożyca" z Hufca Kraków-Podgórze.

W imprezie, która rozpoczęła się w piątek, a zakończyła w niedzielę, brało udział ponad 300 osób, m.in. harcerze z Warszawy, Kielc i Radomia. W sobotę zorganizowano dla nich grę, której celem było znalezienie genius loci Krakowa. Patrole miały do wykonania różne zadania, m.in. odrysowanie portretu Wita Stwosza z bocznego skrzydła ołtarza w kościele Mariackim, naładowanie organizmu przy czakramie wawelskim. Uczestnicy gry znajdowali w różnych zakamarkach koperty z instrukcjami, co mają zrobić dalej. - Koperty rozmieszczone były w różnych zabytkach Krakowa, a wniosek, który płynął z tej gry, był taki, że genius loci Krakowa kryje się w jego zabytkach - powiedziała Katarzyna Wajdzik, rzecznik prasowy hufca.

W nocy harcerze wzięli udział w innej grze: "W pogoni za smokiem wawelskim", która odbyła się na podgórskich Krzemionkach. A w ciągu dnia czekały ich takie atrakcje, jak m.in.: lepienie krakowskich korali z modeliny, wygrywanie hejnału "na czymkolwiek", quizy historyczne i festiwal artystyczny, na którym zaprezentowali stroje związane z Krakowem i scenki przedstawiające legendy krakowskie.

Autor:(AM)

artykuł z dnia 19.03.2007r.     dodał: rzecznik