XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, rok 2007

Cały Kraków dla Orkiestry

I starzy, i młodzi wrzucali datki 12 sztabów wzięło wczoraj udział w XV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie.

(…)Sztab Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Kraków - Podgórze gościł natomiast skautów z ukraińskiej organizacji Piast. Skauci byli wolontariuszami Fundacji "Serce do serca", która po raz pierwszy zbiera pieniądze na Ukrainie, na wzór WOŚP. Harcerze zorganizowali również w sobotę wieczorem koncert w Osiedlowym Klubie Kultury "Wola Duchacka". - Atmosfera była bardzo gorąca - podsumowuje Katarzyna Wajdzik, rzecznik prasowy Hufca. - Przybyło bardzo dużo młodzieży. Gościliśmy także rodziców z dziećmi oraz dziadków z wnukami. Podczas koncertu odbyła się aukcja, na której sprzedano m.in. kubki, plakaty i koszulki WOŚP, ciasta upieczone przez uczniów i płyty z muzyką. Uzbierano w sumie ponad 600 zł. (…)

Autor: (SIE)

artykuł z dnia 15.01.2007r.     dodał: rzecznik