Napisz do nasDodaj kanał RSS
Konkurs 8 Wspaniałych [Szczep Preria], rok 2007

Wzorem Jan Paweł II


Najważniejszy jest duch braterstwa. Trzeba być wrażliwym na potrzeby innych ludzi - to recepta na działalność społeczną, charytatywną Adama Bałasa z IV Liceum Ogólnokształcącego. Został on laureatem XIII Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 Wspaniałych". Obok niego w tej niezwykłej ósemce znalazły się same dziewczyny.

Konkurs "8 Wspaniałych" jest przeznaczony dla osób w wieku 14 - 19 lat, uczących się w Krakowie. Ma promować postawy godne naśladowania, wzorce dla młodych ludzi. W tej edycji do konkursu zgłoszonych zostało 41 kandydatów.

Jedynym męskim laureatem został Adam Bałas z IV LO. Członek ZHP, wychowawca na obozach, współorganizator zajęć z udzielania pierwszej pomocy w Szkole Podstawowej 47, współorganizator wypoczynku dla dzieci z Domu Dziecka św. Ludwiki... - Gdy wstąpiłem do ZHP, w 2004 roku, wstąpił we mnie duch pomocy innym. Z czasem też dotarło do mnie, że nie należy działać tylko w obrębie swojego środowiska, lecz też wychodzić poza nie - opowiada Adam. - To wspaniałe uczucie, gdy widzi się, że można pomóc innym, sprawić, że są szczęśliwi. Adam Bałas pytany, kto jest dla niego wzorem, wymienia: Jan Paweł II i komendant szczepu - hm. Paweł Grabka. [...]

". Z kolei Adrianna Byszewska z I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego udziela się w ZHP, organizuje akcje i zabawy dla dzieci, jest szkolnym rzecznikiem praw ucznia oraz ratownikiem WOPR. [...]

"Wspaniałych" czeka wspólna wycieczka w okresie wakacyjnym. Kraków w ogólnopolskim konkursie, w Warszawie, będzie reprezentować Adam Bałas.

Autor:(MM)


artykuł z dnia 29.03.2007r.     dodał: rzecznik