WPH, rok 2012

Już po Wiosennym Przeglądzie Hufca Kraków-Podgórze

Hufiec Przyszłości - takie hasło towarzyszyło w tym roku podczas Wiosennego Przeglądu Hufca.
Przed uczestnikami stało trudne zadanie. Z jednej strony musieli przypomnieć sobie historię Hufca, a z drugiej spojrzeć w przyszłość i wyobrazić sobie co się jeszcze w nim wydarzy. To niezwykłe połączenie doskonale przypominało nam o kończących się obchodach 90-lecia istnienia Hufca Kraków-Podgórze.

Przypominam, że obchody zaczęliśmy w zeszłym roku również od Wiosennego Przeglądu Hufca "Pojutrze". Zanim jednak najmłodsi ruszyli w trasę postanowiliśmy powspominać jak to było kiedyś. I tak w piątek, 27 kwietnia w kasynie wojskowym odbyło się spotkanie dla instruktorów hufca. Nie mogło zabraknąć ogniska, śpiewu i opowieści. Podczas spotkania instruktorzy brali udział w quizie dotyczącym historii Polski i świata. I starsi i młodsi bardzo dobrze się bawili. Na koniec komendanci naszego hufca wypowiedzieli się jak to za ich kadencji było. Miło było posłuchać ludzi, którzy włożyli sporo swojej pracy w utrzymanie naszej działalności. I jak to powiedział jeden z druhów "Obyśmy się spotkali także na 100-leciu".

Nie było jednak czasu na odpoczynek, bo już następnego dnia o godz. 9, zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy i instruktorzy zjawili się na Mszy Świętej w kościele św. Józefa. Jak zawsze mszę odprawił ks. Lucjan. Następnie pełni energii i już nieco bardziej przebudzeni uczestnicy stawili się na apelu, który tradycyjnie odbył się na Rynku Podgórskim. I trzeba przyznać, że ledwo się tam zmieścili. W tym roku zjawiło się ponad 200 osób.

Czas jednak gonił, albo raczej się cofał, bo oto wszyscy nagle musieli odbyć podróż w czasie i uzupełnić kroniki hufca, które w 2049r. spłonęły w pożarze. Czekało ich sporo zadań, poczynając od rozszyfrowania wiadomości a na projektowaniu munduru przyszłości skończywszy. Na koniec dla najlepszych czekały wspaniałe nagrody. Na pierwszych miejscach stanęli: 17Podgórska Gromada Zuchowa „Przyjaciele Zorra” oraz patrol "Braczo" ze Związku Drużyn Bractwo. Najlepszym wizjonerom gratulujemy i widzimy się za rok.

artykuł z dnia 03.05.2012r.     dodał: dorosia