Inauguracja Roku Harcerskiego, rok 2011

Pojutrze w Podgórzu

Zapraszamy wszystkich Krakowian do odwiedzenia harcerzy podczas Inauguracji Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej na krakowskim Podgórzu.

Wszystkich odwiedzających zapraszamy do zobaczenia harcerzy podczas zajęć, a dzieci do wspólnej zabawy.

Harcerze będą realizować program odpowiedni do swojego wieku:

Najmłodsi uczestnicy Inauguracji – zuchy, będą zdobywać sprawność Strażaka.

Harcerze i harcerze starsi poprzez różnorodne zajęcia programowe będą mogli zapoznać się z historią Podgórza oraz rozwinąć swoje zainteresowania poprzez udział w zajęciach prowadzonych przez specjalistów i pasjonatów.

Wędrownicy, a więc najstarsi uczestnicy Inauguracji wezmą udział w miejskiej grze terenowej podzielonej na trzy części: „Zawiszacy”, „Bojowe Szkoły”, „Grupy Szturmowe”, która połączy historię i teraźniejszość.

Inauguracja zakończy się uroczystą Mszą Świętą w niedzielę 18.09.2011 o 10.30 w kościele św. Józefa w Krakowie ul. Zamoyskiego 2 oraz na apelem podczas, którego nadany zostanie nowy sztandar Chorągwi Krakowskiej.

Więcej informacji o Inauguracji na stronie pojutrzewpodgorzu.pl

artykuł z dnia 06.01.2012r.     dodał: dorosia