Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, rok 2012

WOŚP: 8 stycznia 2012 XX finał Wielkiej Orkiestry

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2012. Krakowscy wolontariusze WOŚP szykują się do Finału 2012! Będą zbierać na rzecz wcześniaków oraz kobiet w ciąży chorych na cukrzycę.
Już 8 stycznia w całej Polsce po raz 20. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W całym kraju pieniądze dla wcześniaków i kobiet w ciąży chorych na cukrzycę będzie zbierało 1508 sztabów, w tym 10 w Krakowie.

Wolontariusz - dobry człowiek

Od wczesnego poranka, kilkaset tysięcy wolontariuszy będzie zbierało do puszek datki i przyklejało darczyńcom czerwone serduszka. Wolontariuszem WOŚP może być każdy, w tym roku po raz pierwszy kwestować będzie 11-letnia Klaudia Antończyk, harcerka z Podgórza. = Chcę po prostu komuś pomóc - przyznaje Klaudia.

Andrzej Gałka wolontariuszem WOŚP jest już siódmy raz. - Chodzi o to, żeby robić dobre wrażenie na ludziach, żeby jak najwięcej wrzucali do puszek - śmiejąc się wyznaje Andrzej, harcerz z Podgórza. - Prawie cały nasz Szczep Brzask zaangażowany jest w kwestę. Warto pomagać innym, życie nie ogranicza się tylko na braniu - kwituje Gałka, kolekcjoner puszek z poprzednich edycji WOŚP.

WOŚP w Krakowie

Krakowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ulokuje się w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Tradycyjnie zostanie wydłużony czas zwiedzania muzeum, do godziny 21.00. Od 5 do 8 stycznia w Sukiennicach będzie można obejrzeć wystawę fotografii z XX-lecia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - od 8 stycznia zdjęcia będą licytowane na aukcji internetowej.
Natomiast Muzeum Narodowe w Krakowie w ramach specjalnych aukcji internetowych wystawi na licytację unikalną sesję ślubną w przestrzeni Galerii, ostatnią reprodukcję obrazu Siemiradzkiego Pochodnie Nerona oprawioną w oryginalne krosna z Sukiennic, srebrny pins z logo Sukiennic z limitowanej serii wraz z Kartą Przyjaciela Sukiennic, uprawniającą do rocznego nieograniczonego wstępu do galerii wraz z osobą towarzyszącą.

Nie daj się oszukać - zobacz, co powinien mieć prawdziwy wolontariusz

Wolontariusze są główną siłą napędową WOŚP, jednak często spotykają się z nieufnością darczyńców i oskarżani są, że kradną pieniądze wrzucane do puszek.

Każdy wolontariusz musi mieć identyfikator WOŚP ze zdjęciem, numerem ankiety i adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie, a zdjęcie powinno być wyraźne. Dodatkowo identyfikator musi mieć serduszkową pieczątkę, hologram i być zalaminowany. Najważniejsze jednak jest to, żeby identyfikator był noszony w widocznym miejscu.

Puszka wolontariusza musi być oklejona banderolami WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy, powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

artykuł z dnia 06.01.2012r.     dodał: dorosia