XIX finał WOŚP w hufcu Kraków-Podgórze, rok 2011

WOŚP w harcerskim sztabie.

„Dumam o nas a głowa ma bredzi, na myśl o wieczorze nie mogę wysiedzieć
Będzie pięknie, miło ogromnie…”
- XIX finał WOŚP w hufcu Kraków–Podgórze.

Już 9 stycznia 2011roku cały kraj znów będzie oblepiony czerwonymi serduszkami, z zapartym tchem będziemy śledzić wyniki i cieszyć się z każdej kolejnej złotówki zasilającej konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już 19. Finał, tyle razy pomogliśmy, cieszyliśmy się z rezultatów serduszkowej akcji. Po raz 9 my, harcerze z Hufca Kraków – Podgórze tworzymy własny sztab, organizujemy koncerty, licytacje, a ,wszystko po to, aby zebrać jak najwięcej, aby jak najbardziej pomóc.
W tym roku 220 wolontariuszy z ramienia hufca wyruszy w miasto by zbierać pieniądze, tym razem na nowoczesny sprzęt medyczny dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Jednak „zbieranie do puszki” to nie wszystko co zaplanowaliśmy. Pomagają nam także nasi partnerzy, których z roku na rok wciąż przybywa, możemy pochwalić się współpracą z Domem Kultury „Podgórze”, Gimnazjum nr 6 i Gimnazjum nr 32 w Krakowie, ZSOI nr 7 w Krakowie, www.kosmetyki-stradom.home.pl, Galerią Krakowską , Galerią Kraków Plaza, Tadeuszem TADDY Błażusiakiem i Klubem Sportowym Cracovia. Dzięki wsparciu naszych partnerów, już przed finałem organizujemy dwa koncerty połączone z licytacją płyt i gadżetów na rzecz Orkiestry. Odbędą się one w sobotę, 8 stycznia, pierwszy z nich w Dworze Czeczów, ulica ks. Popiełuszki 36 i kolejny w Osiedlowym Domu Kultury przy ulicy Malborskiej 98, gdzie zagrają zespoły hiphopowe oraz rockowe. Wszystkich serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i pomocy w napełnieniu naszych WOŚP-owych puszek. Jeśli ktoś nie będzie zainteresowany koncertami, zapraszamy 7 stycznia na mecz hokejowy Comarch Cracovia – Ciarko HK Sanok, w trakcie którego również będziemy kwestować oraz dodatkowo odbierzemy od drużyny Cracovii przedmioty na aukcję. Jak co roku, także i tym razem organizujemy aukcję na allegro.pl, gdzie będzie można wylicytować gadżety związane z hufcem oraz niepowtarzalną edycję „Niedźwiadków Zuchowych”, czyli kolekcję wspaniałych pluszowych misiów ubranych w chusty gromad z naszego hufca.
Drugi weekend stycznia zapowiada się więc pracowicie ale i owocnie, mamy nadzieję, że cały trud jaki włożyliśmy w przygotowanie sztabu, organizację koncertów i licytacji zaowocuje, a nam po raz kolejny uda pobić się ubiegłoroczny rezultat i dorzucić całkiem spory procent do wyniku Orkiestry. Przytaczając słowa z WOŚP-owego hymnu – „dumam o nas a głowa ma bredzi, na myśl o wieczorze nie mogę wysiedzieć, będzie pięknie, miło ogromnie, niezbyt cnotliwie i niezbyt też skromnie”- a zatem dorzućmy coś od siebie do puszki by było miło ogromnie!

Kinga Zając

odnośnik do artykułu na stronie mmkrakow.pl

artykuł z dnia 17.02.2011r.     dodał: cnaii13