Za kontakt z mediami odpowiada:
rzecznik prasowy
pwd. Natalia Krawczyk
WYSPA ROBINSONA CRUSOE - 50. JESIENNY ZŁAZ HUFCA
Termin: 20.10.2008

Autor: rzecznik

W dniach od 25 do 26 października w Rząsce (Szkoła Podstawowa w Rząsce, ul. Krakowska 122) , odbędzie się 50. Jesienny Złaz Hufca ZHP Kraków – Podgórze.

W imprezie uczestniczyć będą chętne patrole hufca (ok. 100 osób), które nie boją się wyzwań, zmęczenia i rywalizacji. Złaz Hufca jest coroczną formą sprawdzenia poszczególnych, działających przy nim, jednostek.

Tematyka tegorocznego Złazu oparta jest na powieści podróżniczo-przygodowej Daniela Defoe- Przypadki Robinsona Crusoe.

Wszyscy rozbitkowie, biorący udział w imprezie, zawitają na bajkowo-malowniczej wyspie. Dzięki wielkiemu szczęściu, rozbitkom uda się przeżyć katastrofę statku, którym będą podróżowali i dostaną się na wyspę Robinsona Crusoe. Aby przetrwać będą musieli samotnie uporać się z trudnościami życia codziennego…

Zadania którym stawią czoła zuchy oraz harcerze pozwolą im zdobyć sprawność harcerską jak i zuchową: Robinson.

Częstym elementem Złazu są nietypowe zadania, w tym roku m.in.:

-budowanie makiety wyspy Robinsona;
-tworzenie balonów z bibuły;
-wyspiarskie potrawy- zajęcia kulinarne;
-konwersacje z Piętaszkiem;
-plucie pudełkami;
-walka z ludojadem;

Podczas niedzielnego apelu harcerze dokonają podsumowania Współzawodnictwa Hufca za rok harcerski 2007/2008 czego uwieńczeniem będzie przyznanie nagrody w kategorii:

Współzawodnictwo między drużynami:
-najlepsza drużyna;
-najlepsza gromada zuchowa;

Współzawodnictwo indywidualne:
-najlepszy instruktor-wędrownik;
-najlepszy harcerz-harcerz starszy;
-najlepszy zuch;

W trakcie apelu odbędzie się także uroczyste złożenie Zobowiązania Instruktorskiego, grono instruktorów harcerskich Hufca powiększy się o nowych wychowawców.

Program 50. Jesiennego Złazu Hufca ZHP Kraków – Podgórze:

08:30 – 09:00: Meldowanie patroli
10:00: Gra Dzienna
14:00: Obiad (na grze)
16:00: Zakończenie gry
17:00 –19:00: Zajęcia popołudniowe
20:30 –23:30: Ognisko ( w razie niedogodnych warunków pogodowych- kominek)

09:00: Wyjście do kościoła
10:30: Apel kończący

Szczegółowych informacji dotyczących fabuły gry dziennej udziela rzecznik prasowy hufca.

Czuwaj!

podharcmistrzyni Katarzyna Wajdzik