Za kontakt z mediami odpowiada:
rzecznik prasowy
pwd. Natalia Krawczyk
XX finał WOŚP w Krakowie zagra z pompą!
Termin: 05.01.2012

Autor: dorosia

Sztab Hufca ZHP Kraków-Podgórze chce pobić rekord

8 stycznia 2012 r. zagra najgłośniejsza polska orkiestra. Tysięcy wolontariuszy nie powstrzyma nawet największy mróz. Ruszą wraz ze swoimi puszkami, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

90 aukcji na 90-lecie

Wśród 1510 sztabów znalazł się i sztab Hufca ZHP Kraków-Podgórze ( ulokowany przy ul. Sokolskiej 13). Nie tylko WOŚP obchodzi w tym roku okrągłe urodziny, Hufiec ZHP Kraków-Podgórze istnieje już od 90 lat! W ramach świętowania swojego jubileuszu, sztab WOŚP postanowił zorganizować akcję "90 aukcji na 90-lecie", gdyż najlepszym prezentem jest pomoc innym. Zlicytować można będzie wejściówki na imprezy, karnety do ReniSportu, kalendarze wykonane na 90-lecie hufca, specjalnie zrobione bransoletki, koszulki i hufcowe gadżety (takie jak kubki i unikatowe smyczki).

O pomoc poprosiliśmy także kluby sportowe, które chętnie wystawią swoje gadżety. Poza tym każdy uzyska możliwość posmakowania prawdziwego harcerskiego życia i wzięcia udziału w grze harcerskiej! Już po raz drugi na aukcji zagoszczą kochane przez wszystkich Zuchowe Niedźwiadki.

Każdy z nich posiada barwy gromady zuchowej, z której pochodzi (nosi chustę w kolorze gromady). Rok temu niedźwiadki uzbierały ponad 400 zł i są z tego bardzo zadowolone, dlatego teraz zaprosiły kilka nowych Misiaków.

W tym roku pojawi się Misiowa Komenda. Każdy członek komendy naszego hufca wystawi swoją niedźwiedzią podobiznę posiadającą wszystkie cechy i atrybuty swojego twórcy (któż nie chciałby mieć Misi Komendantki albo Niedźwiedzia Kwatermistrza?). Okazji do zdobycia takich eksponatów nie można przegapić, więc na pewno nikt nie zawaha się przy licytowaniu - w końcu wszyscy wiemy, że chodzi tu o coś znacznie cenniejszego, o ludzkie zdrowie. Nasze aukcje będzie można znaleźć pod adresem aukcje.wosp.org.pl, a nasz login to sztab-zhp-krakow.

Koncert

W sobotę, dzień przed finałem odbędzie się jak co roku koncert. Już po raz ósmy organizowany jest dzięki współpracy z Osiedlowym Klubem Kultury Wola Duchacka (ul.Czarnogórska 98). Podczas niego odbędzie się część licytacji i zagrają zespoły muzyczne. Szykuje się niezapomniana zabawa przy brzmieniach różnych gatunków muzycznych, od hip hopu po rock. Zagrają między innymi: Rudeboyz Band, Pod Napięciem, Restricted Area. Jak zwykle będzie można podziwiać niesamowite pokazy. We wcześniejszych latach zadziwiano nas tańcem z ogniem i szermierką. W tym roku odbędą się prezentacje tańca, football freestyle i odwiedzą nas uczniowie Szkoły Fechtunku. W programie wiele innych niespodzianek. Startujemy 7 stycznia o godz. 15:00. Takie wydarzenie nie może nikogo ominąć, serdecznie zapraszamy!

Dzięki naszej stronie krakowpodgorze.zhp.pl/wosp/ i prowadzonej na niej relacji na żywo, przez cały dzień będzie można sprawdzić co dzieje się w sztabie i ile uzbierano już pieniędzy. Nikt nie ma wątpliwości, że będzie się działo szczególnie dużo, bo sztab ma na celowniku pobicie dotychczasowego rekordu i w tym roku chce uzbierać 70 tysięcy złotych!