Za kontakt z mediami odpowiada:
rzecznik prasowy
pwd. Natalia Krawczyk
XIX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Termin: 27.01.2011

Autor: cnaii13

WOŚP po harcersku -
podsumowanie XIX finału w sztabie hufca Kraków-Podgórze.

9 stycznia 2011roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz XIX zbierała pieniądze dla najmłodszych pacjentów, tym razem z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Hufiec Kraków – Podgórze juz 10 raz wspierał fundację, angażując do pomocy 220 wolontariuszy z hufca a także zaprzyjaźnionych szkół. Jak przebiegał XIX finał w naszym sztabie? Oto krótkie podsumowanie.

Pierwsze przygotowania do tego jednego, najważniejszego dnia rozpoczęliśmy już w listopadzie, zaczęło się zbieranie chętnych wolontariuszy, organizowanie partnerów, różne sprawy papierkowe, jednak najciekawsze oczywiście przyszło później. Naszą pierwszą w tym roku akcją WOŚPową był hokejowy mecz Comarch Cracovii z Ciarko HK Sanok, gdzie wolontariusze zbierali pierwsze pieniążki do swoich puszek. Odebraliśmy wtedy też gadżety, które przekazał nam Klub Sportowy Cracovia, m.in. bilet do strefy VIP na mecz z Legią, plakaty z autografami hokeistów czy bombki z podpisami piłkarzy Cracovii. Kolejnym wartym zauważenia wydarzeniem był mecz koszykarek Wisły Can – Pack, które już od kilku lat wspierają nas przekazując różne gadżety na licytację. Tym razem było tak samo, dostaliśmy koszulkę z podpisami koszykarek a także unikatowy kalendarz Wisły. Podbudowani tak wspaniałymi przedmiotami na aukcję, szykowaliśmy się na kolejne wydarzenia. A następne w sztabowym kalendarzu były koncerty połączone z licytacją przedmiotów, które dostaliśmy od Orkiestry. W tym roku odbyły się dwa koncerty, jeden w Dworze Czeczów oraz drugi w OKK przy ulicy Malborskiej w Krakowie, obydwie imprezy zakończyły się sukcesem a nasze WOŚPowe puszki stały się coraz cięższe.

Równocześnie prowadziliśmy aukcje internetowe na allegro, gdzie można było wylicytować odebrane przez nas gadżety od Wisły czy Cracovii. Dodatkową atrakcją i zarazem zupełną nowością była nasza kolekcja Zuchowych Niedźwiadków, czyli pięknych pluszowych miśków, z których każdy miał swoje imię, krótką charakterystykę oraz co najważniejsze chustę jednej z Gromad Zuchowych naszego Hufca – to był wkład najmłodszych zuszków w Wielką Orkiestrę.

W dzień finału, już od samego rana w naszym sztabie w Domu Kultury przy ul. Krasickiego, trwała praca. Członkowie Sztabu przyjechali wcześniej, aby przygotować miejsce, zaplombować puszki czy rozdzielić identyfikatory, by już o 8 można było odprawić pierwszych wolontariuszy, którzy pełni zapału i optymizmu zebrali się i wyruszyli w miasto rozklejać serduszka. Cały dzień przepełniony był liczeniem, sprawdzaniem, rozliczaniem puszek i wolontariuszy. Wieczorem po podliczeniu wszystkiego byliśmy pewni – mamy rekord. Teraz, po ostatecznych wynikach, możemy to potwierdzić – zebraliśmy 66526, 83zł, a dodając do tego wynik z licytacji na allegro, czyli 1684, 35zł kwota uzbierana przez nasz sztab jest bardzo imponująca.

Sztab Hufca Kraków-Podgórze po raz kolejny pokazał, na co go stać, koncerty, aukcje na allegro, sponsorzy, ogromna liczba wolontariuszy a przede wszystkim zebrana kwota jest tego dowodem. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do naszego wyniku, w szczególności wolontariuszom, bez których nic byśmy nie zdziałali. Szykujcie swoje siły na następny rok by móc znów stworzyć wielkie czerwone i pełne miłości serce!
Siema!

Kinga Zając